مریلا زارعی

بسم الله الرحمن الرحیم

در حاشیه اختتامیه جشنواره، فرش قرمز پهن شد و به سبک فرنگی ها مدعوین ویژه از روی فرش قرمز رد شدند و در قاب دوربین عکاسان قرار گرفتند و همچنان روند بدپوششی های خانم های بازیگر که طی برگزاری جشنواره شاهد آن بودیم ادامه پیدا کرد. شاید بدترین این پوشش ها از نیکی کریمی و هانیه توسلی و یکی دو نفر دیگر دیده شد که ساپورت پوش به این مراسم رسمی آمدند و حتی برخی شان روی سن هم رفتند! یا آنهایی که برای جلسات مطبوعاتی می آمدند و چیزی به عنوان روسری یا شال نداشتند و تنها کلاه به سرشان بود مثل آهو خردمند یا اورکتشان را باز کردند و با بلوز و شلوار لی خودنمایی کردند مثل طناز طباطبائی!
اما بین اینهمه یک خانم بازیگر بود که با گذشته حتی چند ماه قبل خودش هم تفاوت داشت. کسی که سابق بر این او هم مانند دیگران می پوشید، رفتارهای دور از شأن یک بانوی ایرانی داشت (اصطلاحاً جلف بود) و... . در حالیکه در این جشنواره در نهایت سادگی و با پوششی قابل قبول ظاهر شد و متانت و وقاری نو در رفتارش داشت.


نمیدانم شاید شرایط روحی و شخصی خاصی دارد، شاید سن و سالش او را دچار تغییرات کرده که دیگران را نکرده! شاید احساساتی شده و این روند صرفاً ناشی از یک موج گذرا است و شاید... شاید تغییرات ظاهری خانم بازیگر که حتی او را سربه زیر و خنده هایش را هم متفاوت کرده، ناشی از تغییراتی درونی است که امیدوارم اینچنین باشد.
هر چه هست هر زن و بانوی ایرانی و مسلمان در پوشش و حجاب، با وقار و متین، زیباتر است و محترم تر؛ از همین رو برای مریلا زارعیِ بهمن نود و دو، تنها به پاس برتر بودن از گذشته خودش و به امید دوام و بهتر شدن همین منش، ادای احترام میکنم.

 

/ 1 نظر / 65 بازدید
عاشق کوهستان

خدایا بازیگران مشهور ما را به راه راست هدایت فرما[گل]